Koekirjalised sokid

Valged sokid

Lõng peenem maavillane (peaks vastama jämedusele 8/2).Vardad 2,0. Silmi 68 (17 silma vardal). Palmik 3 s parempidi, 1 pahempidi. Sobib jalasuurusele 36.
Need sokid müüdi Rootsis jõuluturul 200 SEK eest ja raha annetasin Waldorfkooli õpilaste fondi laulupeoriiete muretsemiseks. 








Roosad sokid

Eelmistest inspireeritud. 
Lõng Steinbach Wolle, Jumbo, 20% kammvill, 80% polüakrüüli. Vardad ikka 2,0.
50 silma. Muster: 3 pp + 2 ph. Igal kolmandal real siis toimub silmuste keeramine, st moodustub palmik. Kand: et vältida kannale nö sooniku moodustumist, tegin igal kolmandal real terve rea ainult pahempidiseid silmuseid.








Punased sokid.
Kootud jämedast villasest lõngast (ostetud keskturult). Üldiselt seda lõnga eriti ei soovita - on liiga jäme ja kuidagi takune (st mingid kiud on sees, mis muudavad lõnga kuidagi "sodiseks"). Odav oli ta küll, kui õigesti mäletan, siis 16 eur kilo.
Vardad nr 2,5 ja 11 silma vardal. Tegelikult sobivad ka 3,0 vardad sellele lõngale ehk isegi paremini, aga kartsin, et siis hakkab valmis sokk ehk liiga venima. On mõned kurvad kogemused nende väga jämedate lõngade/varrastega.
Alustasin nagu tavaliselt varbast, kuni 7.nda reani kasvatasin igal real 1 silmuse juurde, pärast seda tegin 1-2 vaheringi. Kui 4 x 11 silma käes, alustasin mustriga. Plaanisin algul palmikut, aga mõtlesin ümber. Lõng on niigi paks, ja palmik nii reljeefne asi, et otsustasin, et kude peaks olema midagi tasapinnalisemat. Leiutasin sinna siis sellise niiöelda valepalmiku. Ehk siis: algul 4 rida skeemiga 4 parempidist, 2 pahempidist. Ja siis: esimesel ringil tõstan omavahel ümber parempidised silmused nr 1 ja 2, ehk siis teaduslikumalt väljendudes peaks see olema viklisilmus. Järgmisel real vahetavad kohad 2. ja 3. silmus ja veel järgmisel 3. ja 4. Ja jälle 4 rida vahele. Ülilihtne! Mulje on seega peaaegu sama mis palmiku puhul, aga ei ole nii paks ja reljeefne, ega jää kiskuma, nagu palmikutega vahel juhtub.
Nii, aga edasi. Kudumise käigus, st kannale lähemale liikudes kasvatasin 2 silmust juurde, ja vahetult enne kanna alustamist veel 2. Niisis on nüüd 4 x 12 ehk 48 silmust. Nii jätkasin ka sääreosas. Tagantjärgi mõeldes oleks võinud kohe 12 silmusega alustada, praegu tundub õige pisut liiga ümber. Aga minu 36-37 nr jalale on okei.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar