Muhu säärised.
Tekkis tahtmine millegi eriti värvilise järele. Olen alati olnud võlutud muhu mustritest, otsustasin niisiis kududa muhu säärised. Olgugi, et mul Muhuga midagi pistmist pole. Lihtsalt niisama, silmale iluks. Ja säärised just sellepärast, et sokiosaga ei viitsinud jändama hakata -vaja ju ruttu valmis saada, kui juba selline idee tuli.
Vardad nr 1,5, lõngaks Raasiku 8/2. Ainult oranz oli leedu lõng, kuna raasikul oranzi pole. Peab kahjuks tunnistama, et leedukate toodang teeb meile silmad ette - lõng on ilus kohev, ja peaasi - ühtlane. See raasiku läheb kohati ikka nii peenikeseks, et lausa nukraks teeb...
Lõin üles 64 silma ja kudusin 10 rida soonikut. Mõned read valgega vahele ja siis must-valge muster. (Mustri võtsin raamatust "Eesti kindakirjad ja sokikirjad").
Järgnevatel ühevärvilistel ridadel lõin 4 silma juurde, nüüd 68. Järgneva oranzi-lilla mustri leiutasin ise. Tähendab, ühe foto peal, kus toretsesid väga kaunid muhu sukad, oli sarnane muster, aga kahjuks vastavat mustriskeemi ma kusagilt ei leidnud. Niisis foto järgi kompunnisin ise. Tuli enamvähem see, mis pildil.
Esimesel oranzil real lõin 4 silma juurde ja viimasel oranzil veel 4, nüüd siis kokku 80 silmust. Järgnes kõige suurem mustrikord, valge ja oranziga. Selle tegemine läks küll väga vaevaliselt. Tuli meelde väljend "slow knitting", mida antud kontekstis võiks eesti keelde tõlkida "aeglane surm".
Mustri võtsin raamatust "Eesti sokikirjad ilmalaande laiali". Õigemini, võtsin vaid suurema mustri ühe poole, millegipärast tundus, et läheb muidu väga kaootiliseks . Ja arvan, et õigesti tegin. Kaootiline oli ta niigi, eriti algus. Ikka lugesin neid valgeid-oranze silmi valesti ja pidin mitu rida jälle üles harutama. Hiljem, kui juba rohkem kootud, on muster paremini välja paista ja valesti kudumise võimalus väiksem. Aga alguses läks ikka mitu korda nihu. See tõttu võttis selle mustriosa tegemine ka ilmatuma aja.
Edasi tuli muster valged lilled roosal taustal. Päris sellist ma kuskilt ei leidnud, aga netis tuhnides leidsin enamvähem sama, ja tundub, et see sobib küll.
Valmis säärised - kas kõrgus on piisav ... ?
Kuidas tulemus on?
Hallikirjud säärised.
Lõng Katia Azteca 50% vill, 50% akrüül.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar