Kindad

Kui kooliaegsed tööõpetuse-tunni labakud välja arvata, siis ma rohkem kindaid kudunud ei ole. Labakindaid kanda mulle ka üldse ei meeldi, ja nende kudumine ei tundunud ka eriline väljakutse - erinevalt sõrmikutest, mida olen alati liiga keeruliseks ettevõtmiseks pidanud. Nüüd siis arvasin, et aeg on minu jaoks küps.
Esmasel uurimisel avastasin, et sõrmikukudumise juhendeid on mitmeid erinevaid - mõni soovitab alustada nimetissõrmest, mõni väikesest sõrmest - ja on ka täiesti kreisisid juhendeid, kus kootakse üldse sõrmed kõik eraldi ja pärast õmmeldakse need labaosa külge. Tundub huvitav, aga oma esimesed sõrmikud tahtsin kududa ikkagi traditsiooniliselt. Kõige normaalsem õpetus oli minu arust Liivia Kivilo raamatus "Kindad".


 Võtsin siis kõige jämedama villase lõnga, mis mul kodus oli (et saaks ruttu valmis) ja vardad nr 2,5 ja lõin üles 32 silma (8 ühel vardal), pärast randmeosa soonikut kasvatasin 4 juurde ja sain 36 (9 vardal). Kuigi mitte just kõik õpetused seda juurdekasvatamist ei soovita, on see minu arust hädavajalik. Igaüks, kes oma kätt vaatab, näeb, et labakäsi ja ranne on vägagi erineva laiusega.
Kartsin muidugi seda pöidlakiilu tegemist, aga õnneks õpetus oli loogiline ja arusaadav, ja kõik tuli ilusti välja. Ainuke koht, mis mu kindal päris ideaalselt ei õnnestunud, oli pärast pöialt silmade kokkukahandamine - see koht jäi minu arust veidi inetult - aga sealgi on erinevaid tehnoloogiaid ja võimalusi, eks järgmine kord proovin veidi teisiti.
Ja teine viga, mida võiks välja tuua - et hakkasin sõrmi (ehk siis väikest sõrme) liiga hilja kuduma - või teiste sõnadega, kudusin labaosa liiga pikaks. Seetõttu on need sõrmede vahekohad praegu natuke "õhus". Aga seegi on suht väike mure, ja tean juba, et järgmiste kinnaste puhul oskan seda viga vältida.
Huvitav, et nii mitmedki õpetused lasevad kõik sõrmed kududa nö ühel joonel. Ometi saab jälle välise vaatluse põhjal tuvastada, et väike sõrm asub teistest tunduvalt madalamal.
Sõrmede kudumist muidugi kartsin väga, aga kõik kukkus väga kenasti välja. Kui ma algul arvasin, et need esimesed on niiöelda testkindad, mis pärast üles harutan, siis tulemus oli nii hea, et võtsin kindad kasutusse ja olen nendega nüüd juba 2 talve käinud. Nüüd oleks aeg uute ja peenemate kinnaste kallale asuda...







































Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar